ה

כל המידע על שיטות ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא תהליך המעניק משטח מוגמר לכל שן. חומרים אלה משמשים ככיסוי מגן לשכבה הפנימית ביותר של השן הנקראת אמייל. ציפוי המגן בדרך כלל דק מאוד מכיוון שהוא אינו דורש נוכחות של נוזל כלשהו למריחה.
בכוחו של ציפוי שיניים להפוך כל עמיד בפני שיניים.
ישנם אנשים רבים המודעים לערכם של ציפויי שיניים. צריך להבין כי ציפוי המגן המונח על השן מכונה דנטין. כל פגיעה בשכבת הדנטין תאפשר לחיידקים להדביק את כל השן מה שבתורו עלול להוביל לריקבון.
זו הסיבה שיש צורך לקבל מידע מלא על שיטות ציפוי שיניים לפני שמתקבלים החלטה בנוגע למריחת ציפוי שינייםישנן מספר סיבות מדוע נדרש ציפוי שיניים.
ציפוי שיניים מסייע במניעת נזק שנגרם לשיניים כתוצאה מריקבון.

הדנטין מורכב מרשת עצבים מורכבת המסייעת בהעברת מסרים בין המוח לשיניים.
כל פגיעה ברשת עצבים זו תאפשר למוח להעביר את המסר השגוי המוביל לצחצוח, ניקוי לא נכון או אפילו ליישור שיניים לא תקין.

הצבע של ציפוי שיניים

חשוב גם לציין כי צבעים אלה מוחלים על בסיס אשר עשוי מלט או אמייל. האמייל הוא זה שאחראי לתת לצבע את עוביו ועמידותו. בסיס הדנטין הוא חומר מורכב המורכב מחומר חיצוני קשיח ושכבה אמצעית רכה. כל המידע על שיטות ציפוי שיניים יתמקד בחומר בסיס זה. הצבע מוחל באמצעות מכחול.

התהליך עצמו

תחילה מחממים את החומר על מנת לרכך את האמייל. לאחר מכן הוא נתון לטיפולים כימיים המסייעים להחליש את הקשר בין בסיס הדנטין. לאחר שהציפוי נחלש הוא נצבע בצבע אקרילי מיוחד המיועד למטרה זו. לצבע זה אין תכונות מסיסות במים. זה רק צריך להיות מיושם על דנטין.
זהו ההסבר הבסיסי לכל התהליך. עם זאת, הוא אינו מספק מידע על אופן החלת הצבע על השיניים. ההנחה היא שרופא השיניים מוסמך לבצע עבודה זו. השיטה המתוארת כאן דומה יותר לציפוי האמייל המשמש לרכבים.כל אנשי המקצוע בתחום השיניים יכירו כמה מהמונחים הטכניים הכרוכים בכך.
לחצו על הקישור כדי לקבל מידע נוסף אודות בסט דנטל טיפולי שיניים

ציפוי שיניים

למה חשוב לבחור ברופא שיניים מקצועי?

חשוב לדעת למה הם מתכוונים כאשר מורחים ציפוי מסוג זה על השיניים. זו הסיבה שרופאי השיניים הם האנשים המוסמכים ביותר שיסבירו למטופלים כיצד כל המידע על שיטות ציפוי שיניים יחול על הבעיה הספציפית. אותו מידע שימושי מאוד גם עבור המטופלים כדי להבין כיצד שיטה זו עובדת. חשוב גם לשאול את רופא השיניים שלהם לגבי היתרונות של שיטה זו.
יידרש לרופא שיניים מקצועי כשנתיים-שלוש להשלמת העבודה. רוב רופאי השיניים ימליצו לך להמשיך בביקורי השיניים הרגילים שלך עד שנה לאחר ביצוע העבודה. יהיה צורך לגרד את הדנטין באמצעות מברשת חזקה וחומרי גירוד חדשים. יהיה עליך להימנע מלקטט או לסחוט את הדנטין. אם תעשה זאת, תגלה שהחומר החדש לא יתחבר כראוי. זו הסיבה שאתה לא צריך לבחור או לסחוט את הדנטין.
כל המידע על שיטות ציפוי שיניים מסביר כי משתמשים בשרף מיוחד להדבקת שכבות הדנטין זו לזו. העובי הוא רק סיבה אחת לכך שהשכבות נקשרות בצורה נכונה.

שיטות שונות לציפוי

השכבות קשורות זו לזו גם במה שמכונה קשר מכני. הקשר המכני מאפשר להגיע להתאמת צבעים מושלמת בין כל שכבת הדנטין.
היתרון העיקרי של כל המידע על שיטות ציפוי שיניים הוא שהדנטין ייראה כמו חדש לאחר ביצוע התהליך. לאחר מכן רופא השיניים יכול להנחות אותך לטיפול נכון לאחר ביצוע העבודה. לא תצטרך לדאוג לקבל סימנים בפה כי לשיטה זו יש תכונה נגד סימון. חשוב לזכור, עם זאת, שרוב רופאי השיניים אינם ממליצים על שיטה זו למי שיש דנטין שנפגע קשות.
ציפוי הדנטין הוא רק חלק אחד מהליך שיניים מוצלח. עליכם לדעת כי עוזרי השיניים אשר יעבדו אתכם במהלך הליך השיניים הם אנשי מקצוע בעלי הכשרה גבוהה. הם יעזרו לוודא שהכל יתנהל בצורה חלקה ככל האפשר עבורך. זכור גם כי רופא השיניים שלך יטפל בניתוח כולו מההתחלה ועד הסוף. אם יש לך שאלות או חששות, אל תפחד לשאול. זו הדרך הטובה ביותר להבטיח שתקבלו את הטיפול האיכותי ביותר בשיניים ובחיוך.