ה

נסיעות ביום יום 

נסיעות

בכל יום כל אחד מאתנו זקוק לאמצעי תחבורה כדי להגיע ממקום למקום. יש נסיעות שהן קבועות כמו לדוגמה מהבית למקום העבודה שמתרחשות בכל בוקר לכיוון אחד ולכיוון ההפוך בסוף יום העבודה.
או לחלופין בשעות אחרות אם מדובר בעבודה במשמרות. בהתאם למיקום העבודה, בוחרים העובדים את שיטת הנסיעות הנוחה והקצרה ביותר.
לאור עומסי התנועה בישראל כל עובד בוחן זאת באופן מעמיק ובודק כמה אופציות כדי למצוא את האפשרות המיטבית.

אם מדובר במקום העבודה שנמצא בעיר המגורים, הדרך המתאימה ביותר היא נסיעות באמצעות כלי תחבורה שזמין תמיד כמו אופניים חשמליים. נוח מאד לנסוע איתם בכל זמן רצוי ללא תלות בתחבורה ציבורית או לחלופין בנסיעה ברכב שאורכת זמן רב לאור עומסי התנועה. בתום הנסיעה יש במקומות רבים מקומות חנייה ייעודיים לאופניים האלו וכך הם נשמרים עד הנסיעה הבאה. אופציה זו נוחה מאד גם עבור בעלי האופניים שאמורים לנסוע במהלך יום העבודה לפגישות ובדרך זו הנסיעה היא קצרה ויעילה.

נסיעות למרחקים ארוכים

בשנים האחרונות היו שיפורים ניכרים בשירותי רכבת ישראל. יש אפשרות ליעדים רחוקים באמצעות רכבת ישירה, או באמצעות ביצוע החלפה אחת באחת מתחנות הרכבת לאורך המסלול. כך אפשר להגיע בנוחות גם למקומות שהם מרוחקים יחסית אך מאפשרים נסיעות יום יומיות כמו מחיפה לתל אביב, מראשון לציון דרומה לאשקלון, לבאר שבע ועוד.

הנסיעה בדרך זו תורמת רבות לאיכות הסביבה כיוון שעובדים רבים אינם משתמשים ברכב הפרטי שלהם. מעבר לכך זו איכות חיים נפלאה לעלות על הרכבת ולהגיע תוך שעה פחות או יותר ליעדים שונים. יש אפשרות להעלות לרכבת גם את האופניים החשמליים וכך להגיע מהבית לתחנת הרכבת ולאחר ההגעה ליעד מתחנת הרכבת למקום העבודה.
אופניים חשמליים

שימוש ברכב פרטי

כאשר תחנות הרכבת אינן סמוכות למקום העבודה, הדרך הנוחה ביותר והיחידה עבור נסיעות יום יומיות היא באמצעות הרכב הפרטי. כל עובד מכיר את העומסים בכבישים שבהם הוא נוסע ולכן בהתאם לכך הוא מחליט מהי השעה הטובה ביותר ליציאה בבוקר כדי להימצא פרקי זמן קצרים ככל האפשר בפקקים. עם זאת העומסים הם רבים ודרך שהיא יחסית אינה ארוכה מבחינת מרחק, עדיין נמשכת כשעה ואף שעה וחצי.

הנסיעות הארוכות בכל יום הן די מורטות עצבים והעובדים מאחרים כמעט בכל יום הן למקום העבודה והן אחר הצהרים הביתה. זו הסיבה שיש חברות רבות שבחרו להקל על העובדים ולכן הן מתאמות הסעות לעובדים וכך כולם מגיעים באוטובוס או במיניבוס מנקודה לנקודה תוך שימוש בנתיבי התחבורה הציבוריים ולכן הזמן הוא קצר יותר.

בחירה של כלי תחבורה

רבים משתמשים גם בקווי אוטובוס שונים, אשר חלקם הם מהירים ויעילים מאד וחלקם הם איטיים וללא עמידה בלוחות הזמנים. יש תקווה שאולי באמצעות קווי המטרו החדשים העובדים יגיעו הרבה יותר מהר בכל יום הן לעבודה והן הביתה.